Szülésfelkészítő programjaink
Komplex Szülésfelkészítő Program
A foglalkozás időtartama: 10:00-17:00
A szülésfelkészítő hétvégi program egy komplex elméleti és gyakorlati tudásanyagot nyújt át a leendő édesanyáknak és édesapáknak. Párjukkal együtt várjuk a kismamákat a várandósság bármely szakában, hogy együtt járják végig ezen a hétvégi programon a várandósság utolsó hónapjainak teendőitől, az apás szülésen át, a babagondozáson keresztül, a gyermeknevelésig a hamarosan rájuk váró csodálatos utat, melynek során párból – szülővé, családdá válnak. Ötletbörze, tapasztalatcsere, szülőpozíciók, légzőgyakorlatok, szüléssel kapcsolatos tudnivalók és praktikák, természetes segítő módszerek, szoptatási és babagondozási tudnivalók, az anyává, apává válás pszichológiája, gyermekpszichológia, és amit még tudni szeretnétek.
Részletek és időpontok >>

Vélemények a Komplex Szülésfelkészítő Programról
- Anna
- Anikó
- Réka és Zoli
- Anna
- Nelli és Gergő
- Kitti
- Sarolta
- Lili & Zoli
- Reni, Levente és András
- Réka
- Sári
- Csilla
- Reka, Árpi és Botond
Kedves Éva,
Még egyszer szeretnék köszönetet mondani a szülésfelkészítőn és az órán tanultakért, most már a szülésen túlról. Ha ezek a technikák nincsenek, szinte biztosan császárral végződött volna a 30 órás vajúdás. A szülésznőm mondta is, hogy ezentúl ajánlani fogja a felkészítődet, mert annyira ügyesen együttműködtünk a férjemmel, és nagyon sokat lendített előre a dolgon a jógalégzés, és például az, hogy a kitolasi szakaszban az ő vállára támaszkodva álltam, és bele tudtam guggolni a fájásokba/nyomásba az ő vezényletével. Egy szóval tényleg köszönjük!
Anna
(az 56 centis, 3450 grammos Liza Karolina anyukaja)
Kedves Éva,
Köszönjük az anyagot és a tegnapi napot is! A férjem azt mondta, hogy most már egyáltalán nem érzi teljesen elveszettnek magát azzal kapcsolatban, hogy mit fog ő a szülőszobán csinálni, ami szuper, mert nekem ez nagy biztonságérzetet ad 🙂 Szóval tényleg köszönjük!
Anna
Szia Éva!
Köszönjük az anyagot és a tanfolyamot!
Hasznos volt még a második nekifutásunkhoz is!
Leginkább a szülési pózok és légzés technikák (melyeket nagyon jól beépítettél a jóga óráidba is), illetve a gyógyteák és homeopátiás szerek használatának összefoglalása lesz hasznos számunkra (főleg ha ezúttal sikerül szülni…).
A párom is élvezte!
Szóval köszönjük!
Találkozunk jógán 2 hét múlva!
Üdv: Nelli és Gergő
Kedves Éva!
Immaron 3 honapja tul vagyunk a szulesen es egy szepen gyarapodo kisfiu, Alex szulei vagyunk. A tanfolyamnak hala batrabban alltunk a szuleshez, sok mindent hasznositottunk es bar nem volt egy raketasebessegu szules, mind a ketten maximalisan pozitivan eltuk meg. Szoval johetnek a tesok
Udv,
Kitti
Kedves Éva,
köszönjük a tegnapi tréninget, mindkettőnknek (illetve mindhármunknak 🙂 ) nagyon hasznos volt.
Ha eljön az ideje, babás jógára is szeretnénk majd járni.
Addig is üdvözlettel és köszönettel,
Sarolta
Kedves Eva!
Szuper volt a tegnapi felkeszito!! Koszonjuk a prezit is!
A a gatizomtornas hanganyagot mar le is toltottem. 🙂
Tovabbi szep hosszuhetveget kivanunk!
Lili & Zoli
Kedves Éva,
örömmel írok Neked, mert múlt héten csütörtökön megszületett a kisfiunk, Levente András, 3050 grammal és 52 cm-mel, nagyon ügyesen jött, úgyhogy 3 és fél óra alatt (mondjuk az 5 perces fájásokig kihúztam itthon, és mire beértünk a klinikára, már kevés volt a magzatvíz így szinte azonnal szülőszobába kerültünk). A férjem végig mellettem volt, diktálta a felkészítőn tanult légzést, támogatott, jól kiegészítette a szülésznő-orvos teamet 🙂 Lehet, hogy picit hamarabb is meglett volna a baba, de az utolsó pillanatban vett még egy fél fordulatot, így egy kicsit segíteni kellett neki. A gátmetszést nem úsztam meg, de örülök, mert spontán indult a szülés és nem volt szükség se gyorsítóra, se más komolyabb beavatkozásra; és miután megszületett, 2 órát még együtt lehettünk zavartalanul hármasban. A kórházi tartózkodás nem volt egy leányálom (na ide is kellett a hűtő légzés időnként), de már itthon vagyunk és kezd minden a helyére kerülni.
Köszönünk minden támogatást, és annak ellenére, hogy viszonylag későn csatlakoztam a csoporthoz, sokat profitáltam belőle, és nagyon őszintén mondom, ritkán találkozom ennyire felkészült és elhivatott oktatóval, mint akit a személyedben megismertem. Kívánunk minden jót a munkádhoz, sok ellazult és elégedett kismamát 🙂
Egyébként az egyik lánnyal a csoportból összefutottam a csecsemő osztályon 🙂
Még egyszer minden jót,
Reni, Levente és András
Szia Éva!
Megszületett július 18-án kislányunk, Adél. Az Uzsokiban szültem, és szerencsére egy abszolút pozitív élmény volt, csak hogy rácáfoljak az Uzsokis félelmekre :).
A szülés aznapra volt kiírva, én reggel elég csalódottan mentem CTG-re, mivel semmi jelét nem éreztem, hogy be fog indulni a szülés. Már két hete egy ujjnyira nyitott mêhszájam volt. Aztán az orvosom nem volt bent aznap, de mivel az ügyeletes műtött épp, csak délután mentem vissza magzatvízvizsgálatra. Eléggé fájt a vizsgálat, de tiszta volt a víz. Hazafelé görcsölgettem. Aztán 5-6 óra tájban erősebb görcsök jelentkeztek a simák között, és valahogy nem múltak, akármilyen pózt vettem fel, vagy lezuhanyoztam, fürödtem. Lemértem a gyakoriságukat, 4-5 percesek voltak! A férjemnek bizonytalanul mondtam, hogy ez lehet hogy az, be kéne menni a kórházba, de lehet, hogy hazaküldenek. Bementünk 7-8 körül, 3 ujjnyi, papírvékony méhszáj! Hívták az orvosomat, közben volt egy ctg, majd ami talán a legrosszabb része volt: beöntés.
Hivatalosan 21:45kor vettek fel, az orvosom is beért. Elindultunk a szülőszobára, én pedig a kontrakciók alatt a lassú ki- és belégzésre próbáltam koncentrálni.
A vajúdó pozíciókra már semmi idő nem maradt, egyből irány a szülőszék. Tetszett, hogy barátságos volt a szoba, félhomály. Ctg megint felkerült, nemsokára pedig burokrepesztés történt. Egyáltalán nem éreztem, a férjem aztán hamar ott volt mellettem, közben csak a szívhangon feszengtem, amikor lement időnként 80-ra.. de azt mondták nem probléma. A széket kértem, hogy állítsák fel, mert döntve nagyon rossz volt a kontrakciók alatt. Se oxitocint, se fájdalomcsillapítót nem kaptam (nem is került szóba). Időnként magunkra is hagytak, aztán kérdezgették, érzem-e a székelési ingert. Amikor már erősebben éreztem, megkezdődött a kitolási szakasz, nekem mondjuk ugyanúgy fájt, mint a vajúdás. Az elején még bénáztam, rövideket nyomtam, de aztán abszolút belejöttem, a szülésznő és az orvos is segítettek benne.
A gátmetszést nem úsztam meg, megpróbáltak olajozni, bár bevallom otthon én sem végeztem rendesen a masszázst.
A baba nagyon pontos volt, 23:56-kor érkezett. A férjem el is vágta a köldökzsinórt, aztán egy kicsit rámtették, de muszáj volt leszívni a sok nyákot. A férjem elmehetett a nővérrel, majd nem sokkal rá a varrás közben visszakaptam a picit és később az aranyórát is megkaptuk a félhomályban.
Igazán emberségesen bántak velem, a dokim azt mondta, nekem muszáj többször szülnöm :).
Igazából nem tudom, minek köszönhetem ezt a gyors és könnyű szülést, ittam a málnalevél+palástfű teákat, jógáztam mikor időm engedte, gátizomtornáztam esténként, de lehet hogy tényleg csak szerencsés vagyok.
Hát ez a mi szüléstörténetünk.
Üdv,
Réka
Kedves Éva,
Június 18-án voltunk nálad a férjemmel a szülésfelkészîtő foglalkozáson. Örömmel tudatom, hogy kisfiunk Sala Botond Árpád augusztus 20-an (5 nappal a kiírás után ) 13:30kor megérkezett hozzánk 4150 grammal és 57 centivel! Ő volt az egyik „nagy baba” az osztályon a „kis mamával” 🙂
Vékony termetem ellenére sikerült természetes úton, gyorsan világrahozni Botit! Mindössze 5 óra volt a tényleges vajúdás és kitolasi szakasz.
Nagyon vártam a szülés élményt és szerencsémre olyannak élhettem meg, amilyennek elképzeltem. A férjem végig velem volt és nagyon eros támaszom volt. Nem választottam szülésznőt, az orvosomban, Fábián Tamásban a János kórházból maximálisan megbíztam, de ami igazan fontos volt, hogy saját dúlámmal, a férjemmel készültem :). Szerencsémre ismertem az ügyeletes szulesznőt , Kapasi Szilvit, de ő a háttérben maradt mert mint mondta, nagyon jó volt az összhang a férjemmel és nem szeretett volna zavarni. Óránként bejött és adott útmutatást, segítséget , illetve az orvosommal együtt a kitolasi szakasznál rendkívül jól ösztönöztek.
Ami érdekes volt, hogy a korai szakaszban nem éreztem fájdalmat, csak azokat a feszítő kemenyedeseket 5-3 majd 2 percenként. ( az egész hasam olyan kemény lett, mint egy medicinlabda)így ki is tagultam 3 ujjnyira, amikor befektettek a szuloszobara. Itt burkot repesztettek, innen beindultak a tényleges fajasok!
A férjemmel szülés elott átvettük a levegőzéseket és a pózokat, a korai fajasoknal furcsa mód egy spontán kitalált fura hintazos labdán ülő póz esett a legjobban, illetve volt egy olyan szakasz amikor mar éreztem a tolási ingert de meg nem nyomhattam mert a mehszajam meg nem tűnt el teljesen. Ekkor a legjobban az volt segítségemre, amikor a férjem össze tolta a farpofaimat ( ezt ugye az órán tanultuk ) A légzés is nagyon sokat segített! Pokoli nehéz volt tartani és nem kapkodni a levegőt de igyekeztem uralkodni magamon és a férjem megint csak ott volt, hogy emlékeztessen és velem lelegezzen. Sokat segített még az a gondolat, hogy a babával együtt szulok, ő is törekszik, dolgozik és segítenem kell neki!
A kitolas szakaszt megkönnyebbülésként éltem meg, végre lehetett nyomni és igazán en uralhattam a szulesemet. Az orvos és szülésznő segítségével pontosan tudtam, hogy mikor, hova kell nyomni és tudtam, hogy egyszerűen muszáj vegrehajtanom amit mondanak, meg akkor is ha lehetlennek tűnik, különben nem haladunk. A vége elég nehéz volt, amikor a „kis” buksi mar feszített, de a férjem ott volt a fejemnél, biztatott és nézte ahogy lassan megjelenik a kis koponyája a gyermekunknek! az orvos mondta, hogy érintsem csak meg a kis hajas fejboret, még pár fajas és kint is lesz!
És valóban itt volt, hirtelen és valószínűtlen érzés volt ahogy rám rakták és apa elvaghatta a köldökzsinórt! Sajnos gátat kellett metszeni, de nem éltem meg tragédiaként 😉 Egyébként a varandossagom elején még az sem volt biztos, hogy a férjem jelen lesz a szülésnél. Ennek oka valószínűleg az ismeretlentől való félelem volt, mert minél több információnk volt a folyamatról annál inkább volt biztos magában és abban, hogy mellettem a helye. Vegul a vajúdás közbeni támogatáson túl a fejem mellől végignézte az kritikus részt, magát a világra jovetelt és csodálatos élményként írja le azóta is!
Köszönjük a sok jó tanácsot, levegozest és pózokat, sokat segítettek az órádon tanultak! A levegozesen és praktikákon kívul a legfontosabb, hogy minden fejben dől el! Nagyon fontos a folyamattal szembeni megengedő hozzáállás, bizalom a parodban, orvosodban és a testedben!
Köszönjük,
Reka, Árpi és Botond
Ha nálunk jársz
kismama jógára vagy babás jógára, akkor
40% KEDVEZMÉNYT kapsz a fotózás árából a
Panda Stúdiónál!
Részletek>>

Szülésfelkészítés – Szülőpozíciók
A foglalkozás időtartama: 2 óra
A szülőpozíciós jóga – a Birthlight Kismama Jóga része – egy mozgásközpontú szülésfelkészítés. Lehet, sőt, ajánlott segítővel, párral érkezni – aki ott lesz a vajúdásnál: barát, édesanya, stb. Azonban egyedül is nagyon hasznos részt venni az órán. Ezen az alkalmon egy jógaóra keretein belül sok hasznos tanácsot, ötletet hall a kismama arról, hogy hogyan vajúdjon, hogyan élje meg az egyes eseményeket a szülés alkalmával és hogyan lélegezzen annak különböző szakaszaiban.
Részletek és időpontok >>

Vélemények Flóra foglalkozásairól
Aktuális szülésfelkészítő időpontok
Komplex Szülésfelkészítő Program ONLINE és ÉLŐBEN
A program 7 órás. Időpontok: 2023. szeptember 23. | 2023. október 29. | 2023. november 26. | 2023. december 10.
Babafejlesztő műhely – Készülj fel a szülés utáni hónapokra! ONLINE és ÉLŐ
A program 4 órás. Következő időpontok: 2023. május 18 | 2023. június 30 | 2023. július 21 | 2023. augusztus 25 | 2023. szeptember 29 | 2023. október 20 | 2023. november 17 | 2023. december 15